Підняті блоки – горсти – утворюють гірські хребти, опущені блоки – грабени – утворюють міжгірські западини. Складчасто-глибові гори – гори, сформовані внаслідок розривів зім’ятих у складки гірських порід і підняття їх на різну висоту окремими блоками. Вони утворюються після руйнування складчастих гір.
Гори формуються в тектонічно активних областях; за походженням гори поділяються на тектонічні, ерозійні, вулканічні. Залежно від характеру деформацій земної кори серед тектонічних гір виокремлюють складчасті, глибові та складчасто-глибові.
На сьогоднішній день існує три фактори зростання гір. Перший описує рух тектонічних плит, а також їхнє “заглиблення” в мантію Землі. Другий заснований на кліматичному зносі. А третій фактор – на ізостазії, тобто процесі, який змушує гори “плавати” на вершині гарячої та м’якої мантії.
Гори – форма рельєфу, ізольоване різке підняття місцевості з вираженими схилами і підніжжям або вершина в гірській країні, стверджує Вікіпедія. І правда. Ще вважають, що гори – місцевість на суходолі, розташована вище за позначку в 500 метрів над рівнем моря.