Як утворюється бітум?

Бітуми (від лат. bitūmen – гірська смола, асфальтовий) продукт вивітрювання нафти. Тверді або смолоподібні продукти, що є сумішшю вуглеводнів та їх азотистих, кисневих, сірчистих і металовмісних похідних.

Що роблять із бітумом?

Бітум активно використовується для виготовлення асфальтобетону. У покрівельних роботах. З бітуму виготовляють м'які покрівельні матеріали: рулонні та у вигляді черепиці. Приклади: рубемаст, гідростеклоізол, руберойд, мастика, пергамін, бітумний папір, склоеласт.

Як роблять бітум?

Одержують із залишків перегонки нафти за допомогою продування повітрям в окислювальних реакторах. Кисень, що міститься в повітрі, при температурі 210 градусів вступає реакцію з нафтопродуктами, у результаті утворюються високомолекулярні компоненти, які збільшують в'язкість та щільність.

Навіщо окислюють бітум?

Для покращення властивостей бітуму його іноді піддають окисленню з метою забезпечення його придатності для певних варіантів застосування. Окислення може бути здійснено за допомогою подачі повітря до бітуму. Бітум окислюється під дією кисню, що виділяється у нафтову фазу з повітря.

Чим небезпечний бітум для здоров'я?

У бітумі повний букет канцерогенів. Вони мають велику молкулярну вагу і з нафти практично повністю переходять у найважчу фракцію перегонки. бітум. Крім цього, деяка порція канцерогенів буде і в розчиннику, зокрема бензол і його похідні.

Навіщо потрібні різні марки бітумів?

Марка бітуму визначається в залежності від його призначення з урахуванням параметрів твердості, температури розм'якшення та показника розтяжності.Перша цифра маркування означає температуру розм'якшення бітуму, Друга цифра визначає його пенетрацію (тобто твердість у застиглому стані).

Де здобувають бітум?

Свердловинними методами розробляються родовища глибиною залягання рідких природних бітумів (бітумінозна нафта) понад 100 метрів. При свердловинних методах коефіцієнт нафтовіддачі досягає середньому 30%. У Татарстані бітумінозну надв'язку нафту видобувають на Ашальчинському родовищі

У чому різниця між бітумом та гудроном?

1. Гудрон – це результат (залишок) переробки нафти, тоді як бітумні смоли мають природне походження, хоч і на основі тієї ж нафти. 2. Склад бітумів більш різноманітний, ніж склад гудрону, Чим зумовлені і різноманітні властивості.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Компанія Асаннафлекс – пакет дой пак з замком купити в Україні

Пакети дой-пак — це універсальне та популярне рішення для пакування широкого спектра продукції. Їхня основна…

4 дні ago

Обладнання до кавомашин, кавоварок та аксесуари

Вибір якісної кавомашини чи кавоварки — це ключ до ідеальної кави в домашніх умовах або…

5 днів ago

Світлодіодні лінійні світильники: зручність і енергоефективність

Світлодіодні лінійні світильники стали популярним вибором для освітлення як в домашніх умовах, так і в…

5 днів ago

Ножичні підйомники EL Series: Ідеальний вибір для вашого бізнесу

Сучасне промислове обладнання вимагає високої надійності та ефективності. Одним із найзручніших рішень для підйому вантажів…

6 днів ago

Друк книг: послуги Фамільної типографії HUSS

Книги залишаються важливою частиною культурного життя, незважаючи на розвиток цифрових технологій. Якісний друк книг забезпечує…

6 днів ago

Найпопулярніший в Україні надувний човен Колібрі: все, що вам потрібно знати

Коли справа доходить до вибору надувного човна для риболовлі, відпочинку на воді чи активного відпочинку,…

1 тиждень ago