Будь-яке число N у системі числення з основою q можна записати у вигляді N = M q p, де M називається мантисою числа, а p – порядком. Такий спосіб запису чисел називається уявленням з плаваючою точкою.
Нормалізована кількість одинарної точності, представлена у форматі з плаваючою точкою, записується на згадку в такий спосіб: знак числа – в биті 15 першого слова (0 – для позитивних і 1 – для негативних чисел); порядок розміщується в бітах 7-14 першого слова, а мантиса займає решту 23 бітів у двох …
Числа з фіксованою комою Число з фіксованою комою – формат уявлення речовинного числа у пам'яті ЕОМ у вигляді цілого числа. При цьому саме число x та його ціле уявлення x′ пов'язані формулою x = x′ z, де z — ціна (вага) молодшого розряду.
Речові числа зберігаються та обробляються в комп'ютері у форматі з плаваючою комою. Формат чисел з плаваючою комою базується на експоненційній формі запису, в якій може бути представлено будь-яке число: , m – мантіса числа, q – основа системи числення, n – порядок числа.