З ім’ям Річарда Баха асоціюється, в першу чергу, його культова твори “Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон”, і його шанувальники знають, що він є льотчиком вищого класу. Майже всі твори Баха автобіографічні; це не розважальна література, а, радше, філософські трактати, переконливо доводять, що фізичні можливості і навіть сама смерть – не більше, ніж наші уявлення про них.
Річард Бах (Richard David Bach) вже немолодий – він з’явився на світ у 1936 році, в американському Оук-Парку (штат Іллінойс). В сім’ї Бахов збереглася легенда, що вони ведуть свій рід від знаменитого композитора. Річард був середнім з трьох синів Роланда і Рут Бах; згодом у його книгах описані спогади про старшого брата на ім’я Рой і ранньої смерті молодшого, Боббі. Річард з дитинства був справжнім фанатом літаків, саморобними моделями яких заповнив весь будинок. У 17 років він вперше піднявся в небо на любительському біплані.
У 1955 році Річард Бах поступив в Коледж Лонг-Біч (в даний час — Каліфорнійський університет Лонг-Біч), який закінчив у 1959 році, вже проходячи службу в армії.
У 1956 році Бах став військовим льотчиком і служив у Морському резерві США, Національної гвардії Нью-Джерсі, 141 повітряному ескадроні, літав на реактивному бомбардувальнику F-84F.
У 1957 році він одружився на Бетті Джин Франкс; у цьому шлюбі народилося шестеро дітей.
Першим, що Річарду Баху довелося викладати на папері, були технічні інструкції. У 1962 році, після закінчення військової служби в чині капітана, він став займатися гастрольними польотами, під час яких демонстрував фігури вищого пілотажу і одночасно співпрацювати зі спеціальними журналами “Douglas Aircraft” і “Flying”.
У 1963 році Річард Бах опублікував свою першу книгу “Чужий на землі”. Ця частково автобіографічна повість стала першим втіленням основної думки льотчика про те, що людина фізично пов’язаний з землею, а станом польоту він зобов’язаний не стільки техніки, скільки силі духу. Втім, цей твір, як і наступні книжки Баха, “Біплан” (1966) і “Ніщо не випадково” (1969), особливого успіху не мали. Тріумф настав у 1970 році. Книгу “Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон”, яку частинами друкував журнал “Flying”, насилу вдалося прилаштувати в видавництво “Макміллан’. Однак це твір, оснащене унікальними фотографіями чайок, несподівано стало бестселером. Невелика притча про те, що літати можна не для добування їжі, а з любові до польотів, долаючи для цього заборони, посіла друге місце в американській літературі, пропустивши вперед лише “Віднесених вітром”, і була переведена на багато мов, включаючи російську (1974, “Іноземна література”).
У цьому ж році Бах розлучився зі своєю дружиною, заявивши, що не вірить у шлюб (при тому, що Бетті витратила чимало сил на редагування його книг). Молодший син письменника, Джонатан, згодом описав свої стосунки з батьком, якого фактично дізнався вже в студентському віці, в книзі “Над хмарами”.
У 1971 році Річард Бах з’явився на кіноекрані, виконавши повітряні трюки для фільму “Червоний барон”, а також брав участь у зйомках шоу ‘Вечірнє шоу Джонні Карсона’. У 1973 році почалися зйомки фільму за книгою “Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон”, проте знімальний процес супроводжувався скандалами, пов’язаними із змінами сюжету без узгодження з Бахом. Посередником у владнанні конфлікту виступала актриса Леслі Перріш. Між актрисою і письменником виникли відносини, згодом викладені в романі ‘Міст у вічність’ (1984). Леслі навіть стала співавтором книги “Єдина” (1988). У 1981 році Леслі і Річард одружилися, але цей шлюб розпався в 1997 році.
Черговою книгою Річарда Баха, яка принесла гучний успіх її автору, стала “Ілюзія, або пригоди месії мимоволі” (1977), в якій по-новому розкривається думка про особисту відповідальність за свої можливості. Продовження цієї книги, “Кишеньковий довідник месії”, вийшов в 2004 році, а в 2014 Бах опублікував свою останню на сьогоднішній день книжку — ‘Ілюзія 2, або пригоди студента мимоволі’. Успіхом у читачів користувалися також серія казок для дітей “Хроніки тхорів’ (2002-2005 рр.), езотеричний роман “Гіпноз для Марії’ (2009) та інші твори Баха.
У 1999 році письменник одружився на двадцатидевятилетней Сабріні-Нельсон Алексопулос. Незважаючи на велику різницю у віці, подружжя заявляють, що щасливі у шлюбі.
У 2012 році Річард Бах здійснював політ на біплані і зачепив дроти електропередач. Літак розбився, і його тільки на наступний день виявили туристи. Письменник провів чотири місяці в лікарні, а після одужання розповів, що книгу “Подорожі з Puff” він передав у
видавництво рівно за день до події. Крім того, пережита аварія надихнула Баха на створення четвертої частини “Чайки на ім’я Джонатан Лівінгстон”.
Иоганн Себастьян Бах по праву может претендовать на звание самого многодетного композитора человечества. По поводу количества детей Баха принято рассказывать легенды. Так сколько же в самом деле было отпрысков у великого композитора?
Бах был женат дважды. В первом браке с Марией Барбарой у него родилось семь детей – пять сыновей и две дочери). Из них трое умерли в детстве. А из выживших трое (Вильгельм Фридеман, Иоганн Кристиан и Карл Филипп Эммануил) впоследствии стали знаменитыми композиторами.
Второй раз Бах женился на Анне Магдалине Вюлькен, которая родила ему 13 детей – шесть сыновей и семь дочерей. Известный немецкий музыковед Хуго Риман писал: “Родилось от второй жены Баха шесть сыновей и семь дочерей, так что если бы все дети его оставались в живых, то их было бы двадцать: девять дочерей и одиннадцать сыновей. Но большая часть их умерли в раннем возрасте, и пережили Баха только шесть сыновей и четыре дочери”.
Так что, на вопрос “Сколько было у Баха детей?” правильнам ответом будет – двадцать детей.
Если вы приобрели и установили газовый котел, но его функционирование вас не устраивает и кажется…
Болгарские перцы–чушки, как их называют в Болгарии, прекрасно прижились и адаптировались и у нас. Их…
Правильний догляд за нігтями є важливою частиною нашої краси та гігієни. Вірно оброблені нігті не…
Прянощі з ароматом моря: корисні властивості розмаринуРозмарин – це середземноморська вічнозелена рослина з тоненьким, схожим…
Обои под покраску (структурные) обладают рельефной поверхностью и используются для придания покрытию определенной фактуры. Они…
Вибір та покупка гільз для сигарет може здатися на перший погляд простою задачею, проте насправді…