Незважаючи на те, що меланома зазвичай вважається хворобою дорослих, близько 1% випадків даного захворювання припадає на дітей молодше 15 років. У групах старшого віку вона зустрічається найчастіше: 7% випадків серед підлітків віком 15–19 років.
Частіше меланомою хворіють жінки, в особливій групі ризику знаходяться люди зі світлою шкірою та волоссям, що легко обгорають на сонці. Пік виявлення цього раку посідає зрілий вік старше 40 років, іноді хвороба може спровокувати клімакс чи вагітність.
Причому, найбільш схильні до меланоми жінки – 60% від загальної кількості. Можлива причина, як пояснюють медики, сліпа любов до сонячних ванн та гарної засмаги. Чоловіки досить байдужі до прийому таких процедур. До речі, ризик розвитку меланоми пов'язаний із фототипом людини.
Близько половини випадків розвитку меланоми припадає на осіб у віці 30-50 років. Вкрай рідко пухлина може розвиватися у дітей. Меланома може розвиватися на шкірі будь-якої області тіла, але улюбленою її локалізацією у жінок є нижні кінцівки (гомілка), а чоловіки – тулуб (спина).