Слухова труба дорослої людини складається з двох частин: кісткової та перетинчасто-хрящової; має два отвори: глотковий, що відчиняється на бічній стінці носоглотки, та барабанний, що веде в барабанну порожнину. Найвужче місце просвіту слухової труби називається перешийком.
Кістковий відділ євстахієвої труби відкривається барабанним гирлом у порожнину середнього вуха. Висота устя близько 4,5 мм, ширина – 3,3 мм [11]. Хрящовий відділ відкривається глотковим гирлом на бічній стінці носоглотки на рівні заднього кінця нижньої носової раковини.
Як проводиться процедура Оливу балона герметично приставляють до однієї ніздрі, водночас другу ніздрю перекривають. Далі різко вводиться повітря грушею в носову порожнину. У результаті відбувається різке і тимчасове підвищення тиску в носоглотці, завдяки чому розкриваються слухові труби і відновлюються їхні функції.
Донизу труба закінчується на латеральній стінці носоглотки глотковим отвором, ostium pharyngeum tubae auditivae, причому край хряща, вдаючись у глотку, утворює torus tubarius.