Ще один фактор, який підвищує ймовірність виникнення сонного паралічу, – сон на спині. Це пов'язано з тим, що в такому положенні у людини симетричний тонус м'язів у руках та ногах, завдяки якому тіло може повністю розслабитись..Aug 6, 2020
Сонний параліч виникає через помилку мозку на стику між неспанням і сном. Це призводить до того, що під час швидкої фази сну людина бачить дуже реалістичні сновидіння. Мозок, щоб не дати тілу рухатися – адже воно може ненароком нашкодити самому собі, – тимчасово паралізує його.
Згідно з дослідженнями, серед населення хоча б раз у житті сонний параліч зазнало 7,65% людей. При цьому студенти частіше схильні до випадків сонного паралічу: серед них його зазнало 28,3 % Найбільш схильні до сонному паралічу виявилися психіатричні хворі. Серед них сонний параліч траплявся у 31,9% хворих.
Щоб уникнути "сонного паралічу", Лікар радить регулярно спати 6-8 годин, відмовитися від гаджетів перед сном, лягати і прокидатися в один і той же час, провітрювати спальню, спати не на спині.